Galeria Szyb Wilson to największa prywatna galeria sztuki w Polsce – jej powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 2500 m². Znajduje się ona w centrum poprzemysłowych terenów Górnego Śląska (obiekt jest wpisany na listę Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego) na granicy trzech katowickich dzielnic Janowa, Szopienic i Nikiszowca. Po wojnie teren należał do Kopalni Wieczorek. w 1995 roku zamknięto Szyb Wilson, a od 1998 roku Johann Bros, prezes firmy Pro Inwest Sp. z o.o., wraz z Moniką Pacą- Bros, prezeską Fundacji Eko-Art Silesia wraz z zespołem entuzjastów obu podmiotów zaczęli adaptować tę zabytkową budowlę na galerię sztuki współczesnej. Odnowa i rewaloryzacja budynku wiązała się również z rewitalizacją społeczną najbliższej okolicy Katowic. Przestrzeń wystawienniczą tworzą dawna markownia, cechownia i łaźnia. z kopalnią „Wieczorek”, której częścią był Wilson związani byli najbardziej znani śląscy malarze naiwni, członkowie Grupy Janowskiej. Galeria dysponuje unikalną kolekcją własną sztuki współczesnej – obrazami, rzeźbami i instalacjami. Można tu podziwiać dzieła Karola Wieczorka, Andrzeja Urbanowicza, Marka Kamieńskiego, Lecha Kołodziejczyka, Andrzeja Tobisa, Grupy Eco-Industri-Art, Erwina Sówki i starej Grupy Janowskiej oraz zagranicznych twórców. Poza wystawami autorów dzieł plastycznych, wyjątkowy obszar Galerii bywa udostępniany organizatorom licznych koncertów, festiwali, bali, spektakli, wykładów, konferencji czy imprez wystawienniczych. Szyb Wilson niejednokrotnie jest wybierany jako miejsce realizacji zdjęć filmowych, teledysków, artystycznych sesji zdjęciowych, pokazów mody i różnorodnych eventów.
Art Naif Festiwal to Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej, który odbywa się nieprzerwanie od 2008 roku w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Głównym wydarzeniem festiwalowym jest wystawa prac (obrazy, rzeźba, ceramika) artystów naiwnych z całego świata.
Dodatkowo, każdego roku wybierany jest jeden z krajów lub regionów, który stanowi motyw przewodni danej edycji Odbiorcy zapoznają się nie tylko ze sztuką nieprofesjonalną tego miejsca, ale także z innymi aspektami tamtejszej kultury. Ze względu na miejsce Festiwalu (okolice Janowa i Nikoszowca, czyli przemysłowych dzielnic Katowic), celem wydarzenia jest nie tylko zachęcenie mieszkańców do odwiedzenia galerii sztuki, ale również rewitalizacja społeczna i przełamanie stereotypowego spojrzenia na przemysłowy charakter Śląska.
Celami działalności Fundacji Eko-Art Silesia są: pomoc społeczna w zakresie wyrównywania szans dzieci i młodzieży zdolnych, kreatywnych oraz twórczych, ale znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej; promowanie szczególnie uzdolnionych dzieci i młodzieży w zakresie nauki, edukacji i sztuki. Przy współudziale prywatnych inwestorów Pana Johanna Brosa i Pani Moniki Paca - Bros zostały zakupione dzieła sztuki, które są prezentowane na terenie Galerii. Działania te są inwestycją w sztukę zarówno młodych początkujących artystów, z różnych nurtów (awangarda, nurt sztuki naiwnej), jak i malarzy już uznanych i cenionych na rynku sztuki. Fundacja Eko-Art Silesia planuje kontynuować realizację swojej misji rewitalizowania społeczeństwa poprzez sztukę za pomocą następujących działań w obszarze działalności kulturalnej: dalszy rozwój Art Naif Festiwalu, promocja sztuki współczesnej, w tym twórczości młodych artystów i rozwijanie działalności z zakresu turystyki poprzemysłowej w ramach Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, w skład którego wchodzi Galeria Szyb Wilson - miejsce najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Fundację.
Certyfikat JAKOŚĆ ROKU® to ważna inicjatywa promująca jakość, realizowana od kilkunastu lat przez Fundację Qualitas. Certyfikat przyznawany jest podmiotom, dla których jakość jest wartością priorytetową. Są to m.in. przedsiębiorstwa, organizacje i jednostki naukowo-badawcze, które oferują wysoką jakość, a przy tym stosują innowacyjne i ekologiczne rozwiązania.
W procesie przyznawania Godła Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU istotny jest także projakościowy system zarządzania firmą oraz chęć doskonalenia i rozwoju. Ocena obejmuje m.in.: merytoryczne wskaźniki jakościowe, systemy zarządzania jakością, wewnętrzne systemy kontroli jakości, certyfikaty i atesty, zaangażowanie pracowników w system kontroli jakości, miejsce polityki jakościowej w misji i celach rozwojowych przedsiębiorstwa.
Certyfikaty dla Laureatów tegorocznej edycji zostaną wręczone podczas IV Europejskiego Kongresu Jakości pt.: "Future of the Quality", który odbędzie się 21 marca 2018 r. w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi.